اشتباهات بازاریابی اینستاگرامی

7 اشتباه خطرناک در بازاریابی اینستاگرامی

همین چند سال پیش یعنی سال 2012، هیچکس با اینستاگرام آشنا نبود. یعنی اصلاً اینطور نبود که مثل الان هر کسی در اینستاگرام حساب داشته باشد؛ شاید از هر 1000 نفر، فقط یک نفر با این شبکۀ اجتماعی آشنا بود.

ولی طِی همین چند سال، چند صد میلیون به کاربران فعال اینستاگرام اضافه شد تا اینکه در سال 2021، مطابق با یکسری آمار، مشخص شد که بیش از 1 میلیارد نفر کاربر در اینستاگرام حضور فعال دارند.

این رشدِ سریع باعث شد تا خیلی از کسب و کارها، واردِ اینستاگرام شوند و چون به تعداد بالایی از مخاطبین دسترسی داشتند، شروع کنند به پیاده سازی روش‌های مختلف بازاریابی اینستاگرامی.

ولی تعداد زیادی از این کسب و کارها شکست خوردند. انقدر زیاد که شاید بگویم 95 درصد کسب و کارهایی که وارد اینستاگرام شدند، خیلی سریع هم جمع کردند و رفتند. حتّی همین الان هم همین آمار بنظرم درست است.

دلیلش؟

دلیلش این است که هیچکس دنبالِ فهمیدن اشتباهات بازاریابی اینستاگرامی رایج و یاد گرفتن روش‌های جدید نمی‌رود.

و طبیعی است که در دنیای امروز، چنین کسب و کارهایی باید فکر موندن در بازار را از سرشان بیرون کنند.

به هر حال، گفتم شاید بد نباشد 7 تا از اشتباهات بازاریابی اینستاگرامی را برایتان بگویم تا حسابی حواستان جمع باشد که چه کارهایی نباید بکنید.

خُب، بنظرم شروع کنیم 🙂

7 مورد از اشتباهات بازاریابی اینستاگرامی (Instagram Marketing)

تمام این اشتباهاتی که قرار است برایتان بگویم، باعث شده‌اند چند صد هزار کسب و کار، بخاطرشان نابود شوند.

بنابراین این اشتباهات، بر اساس تجربۀ کسب و کارهای مختلف انتخاب شدند و بنظرم، خطرناک‌ترین اشتباهاتی هستند که یک کسب و کار را می‌توانند از بین ببرند.

سعی کنید بارها و بارها این اشتباهات را بخوانید. اصلاً بنظرم یک جایی این صفحه را ذخیره کنید که باز هم بیایید و ببیندش.

خیلی مهمه!

بریم اولین اشتباه را ببینیم:

1. نداشتن هدف و استراتژی مشخص

اولین و یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که خیلی از کسب و کارها، درگیرش هستند، نداشتن هدف است.

ببینید، این خیلی مهم است که وقتی از خودتان می‌پرسید “چرا برای کسب و کارم می‌خواهم یک اکانت بسازم”، پاسخ قانع کننده و خوبی داشته باشید.

اگر هدف و استراتژی نداشته باشید، یکروز که به خودتان بیایید، می‌بینید بدون هیچ برنامه و پلن مشخصی، فقط یک کاری که خیلی‌ها انجام می‌دهند و کاملاً هم بی فایدست را انجام می‌دهید. کاری که هیچ سودی برای خودتان و کسب و کارتان ندارد.

و در آخر هم به این نتیجه می‌رسید که “بازاریابی اینستاگرامی، فقط یک دروغ است”!

نداشتن هدف مشخص از اشتباهات بازاریابی اینستاگرام

برای اجرای روش‌های بازاریابی اینستاگرامی، باید هدف داشته باشید. وقتی هدف مشخصی داشته باشید، برنامه هم می‌توانید بچینید. وقتی برنامه داشته باشید، به تمام قسمت‌های پیج‌تان جهت می‌دهید و این دقیقاً چیزی است که باعث اعتماد مخاطبان به برند شما می‌شود.

اگر هدف و برنامه‌تان مشخص باشد، بازاریابی‌هایتان هم درست و حسابی از آب در می‌آیند. وگرنه، امیدی به بودن کسب و کارتان در آینده نداشته باشید.

 

2. نگذاشتن لینک در بایو یکی از بدترین اشتباهات بازاریابی اینستاگرامی

اینستاگرام، در حال حاضر به شما این امکان را می‌دهد تا حداکثر یک لینک در قسمت بایوگرافی اکنتتان، قرار دهید.

اگر تا الان سمت بازاریابی اینستاگرامی اصولی نرفتید، باید این نکته را بدانید که مهم‌ترین گام برای اجرای دُرست بازاریابی اینستاگرامی، کامل کردن و نوشتن بایوگرافی است.

یعنی اصلاً تا وقتی بایوگرافی پیج‌تان کامل نشده است، هیچ کاری نکنید؛ هیچ کار!

در این قسمت، شما می‌توانید لینکی قرار دهید که کاربران را به هر جایی که می‌خواهید، ببرید. صفحۀ محصول، وبلاگ، فیسبوک، آپارات یا هر چیزی.

بیاید فکر کنیم شما یک سایت هم در کنار پیج‌تان دارید. مطمئنم خیلی خوب می‌دانید که یک سایت تا زمانی حالش خوب است که ترافیک داشته باشد!

یکی از راه‌های جذب ترافیک برای سایت، قرار دادن لینک در بایوگرافی اینستاگرم‌تان است. مثلاً پیج خودِ من را ببینید:

بجز این، همین کار که کاربران را از پیج به سایت منتقل کنید، خودش یک روش سئوی غیرمستقیم است.

با قرار دادن یک لینک بدرد بخور و مرتبط، می‌توانید فروش‌تان را افزایش دهید، ترافیک سایتتان را زیاد کنید، مخاطب بیشتری برای برندتان جذب کنید و . . . کلی کار دیگه.

راستی این هم بگم که سعی کنید مخاطب را یکجورایی برای کلیک کردن تشویق کنید تا نرخ کلیک، بیشتر شود. CTA (Call-To-Action) یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید با اضافه کردنش، نرخ کلیک را بالاتر ببرید.

بیایید باهم چند تا مثال از همین کال تو اکشن بایوگرافی ببینیم:

  • تخفیفات (جشنواره): با کلیک روی لینک زیر، از آخرین تخفیفات زمستانۀ ما استفاده کنید!
  • مقالات (وبلاگ): هزاران محتوای آموزشی رایگان!
  • کانال آپارات: هر هفته، یک ویدیو آموزشی رایگان!
  • خرید قسطی: هر چی میخوای بردار، توی 3 سال پولشو پرداخت کن!

خلاصه که علاوه بر لینک، اگر کال تو اکشن هم بگذارید، خیلی عالی می‌شود.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

از دستش نده: همه چیز دربارۀ بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یا SMM

از دستش نده: همه چیز دربارۀ بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یاSMM

3. فعالیت‌های تکراری و نه چندان جذاب

بهترین کارها و حرف‌ها را بزنید، اگر مدام آن‌ها را تکرار کنید، مطمئن باشید خیلی زود همان بازار کمی هم که داشتید را از دست می‌دهید.

حق دارید، اینکه کارهایی بکنید تا تکراری نباشید، کار آسانی نیست.

ببینید، شما باید همیشه و هر لحظه برای کاربران جذاب باشید. نباید حتّی امروز و دیروزتان، یکی باشد. در اینستاگرام، مردم خیلی دنبالِ پست و استوری هستند. اگر بتوانید در همان چند ثانیه‌ای که یک نفر استوری شما را نگاه می‌کند، جذبش کنید، یعنی همه چیز خوب بوده وگرنه یک جای کار می‌لنگد.

مثلاً همین تکراری بودن؛ وقتی همیشه دربارۀ یک چیز استوری بگذارید یا یک هفته بیاید و دربارۀ یک مسئله صحبت کنید، مطمئن باشید هیچ کاربری برایتان تبدیل به مخاطب پیج نمی‌شود و حتّی کسانی که صفحۀ شما را دنبال هم کرده بودند، خسته می‌شوند.

یعنی حتّی بخش زیادی از بازاری هم که داشتید را از دست می‌دهید!

انقدر باید برای کاربران جذاب باشید که وقتی استوری نگذارید، یک حالت بی قراری داشته باشند و دلشان بخواهد سریع‌تر برایشان پست و استوری منتشر کنید . . .

چیزی که بهش میگم بیزینس بلاگینگ 🙂

مثلاً در ویدیو زیر، مهسا یک تجربۀ کوتاه از تاثیر این جذاب بودن میگه:

4. تمرکز روی کمیت بجای کیفیت

کیفیت و کمیت، هر دو برای بازاریابی اینستاگرامی، مفید هستند. ولی خیلی از برندها، نمی‌دانند که چه تناسبی را باید رعایت کنند. مثلاً خیلی‌ها به کیفیت آنقدر اهمیت می‌دهند که شاید ماهی یکبار پست منتشر کنند و بعضی برندها هم هر روز پست می‌گذارند ولی با کیفیت کم.

ببینید، من موافق تعادل در اینجا نیستم. بنظرم درست نیست که به یک میزان به کمیت و کیفیت اهمیت دهید.

در شبکۀ اجتماعی مثل اینستاگرام که محتوای بصری وجود دارد نه متنی، باید خیلی روی کیفیت حساس باشید. از طرفی کمیت هم بخاطر رقابت و تعداد بالای پیج‌ها، بی اهمیت نیست.

یکی از اصلی‌ترین تکنیک‌های تولید محتوا در اینستاگرام، دقیقاً همین توجه کردن به کیفیت است؛ یعنی نباید کیفیت را فدایِ کمیت کنید.

اگر از من می‌پرسید، اولویتتان را کیفیت بگذارید. هیچ پستی منتشر نکنید مگر اینکه واقعاً جذاب و باکیفیت باشد. کیفیت فقط منظورم چیزی که کاربران می‌بینند نیست ها! چیزی که می‌شنوند هم باید حسابی باکیفیت باشد.

به خیلی از برندا که نگاه کنین، نکات بازاریابی خوبی دستگیرتون میشه. مثلاً برند MAC Cosmetics با منتشر کردن یسری محتواهای باکیفیت، تونسته تویِ یک ماه، 232 هزارتا مخاطب جذب کنه!

حالا این حرف‌ها را زدم، فکر نکنید اگر هر دو ماه یکبار هم پست گذاشتید، مشکلی ندارد.

از من می‌شنوید، بجای اینکه فکر کنید در ماه چند تا پست بگذارید، تمرکز کنید روی کیفیت کار و هر روز بهتر از قبل شوید. در شبکۀ اجتماعی مثل اینستاگرام، اگر پست‌های کاربردی، مفید و باکیفیت منتشر کنید، شک نکنید که خیلی خوب، نتیجه می‌گیرید.

نکتۀ مهم: اگر توانایی این را دارید که بدون کاهش کیفیت، تعداد پست‌ها را بیشتر کنید، این کار را حتماً انجام دهید. ولی اگر قرار باشد که از کیفیت کارتان کم شود، اصلاً توصیه نمیکنم که تعداد را بالا ببرید.

 

 

5. نداشتن نظم یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات بازاریابی اینستاگرامی

همانطور که در مقالۀ “باید و نبایدهای کسب و کار” گفتم، یکی از این بایدها، این بود که بیخیال برنامه نشوید.

اگر واقعاً دلتان می‌خواهد در اینستاگرام موفق شوید و رشد کنید، نباید بدون برنامه باشید. برنامه ریزی کردن در همه جای کسب و کار اهمیت دارد. برای لحظه به لحظه و برای هر کاری!

مردم کسب و کارهایی را در اینستاگرام برای طولانی مدت دنبال می‌کنند که یک نظم و برنامه ریزی خاصی داشته باشند. مطمئن باشید خیلی راحت کاربران این موضوع را متوجه می‌شوند.

اگر دنبالِ این هستید که مخاطبان را برای مدت طولانی پیش خودتان نگه دارید، باید استراتژی پست خوبی داشته باشید. یعنی بشنید قشنگ برای خودتان یک برنامه ماهانه درست کنید که قرار است دربارۀ چه چیزهایی در پیج‌تان صحبت کنید.

از موضوع هم خارج نشید لطفا! یعنی چون باید یکروز پست بگذارید و بخاطر هر دلیلی (که هیچکدومش قانع کننده نیست!) محتوایی آماده نکردید، بیاید و یک چیزی همینطوری بگذارید. باور کنید من دیدم که میگم. یا مثلاً پست‌های تکراری.

6. مدیریت نکردن کامنت‌ها

همۀ شماها، چه در اینستاگرام چه سایت یا هر جای دیگری، یکسری کامنت‌ها دریافت می‌کنید که بعضی از این‌ها منفی، بعضی‌ها مثبت و تعدادی هم اصلاً سوال هستند.

به هر حال، شما باید برای مدیریت تمام این کامنت‌ها وقت بگذارید.

ببینید، وقتی یک کاربر زیر یکی از پست‌هایتان کامنت می‌گذارد، باید حداقل با یک عبارت یا اموجی مرتبط، ثابت کنید برایتان مهم است و حرفش را گوش دادید. مردم اصلاً کسب و کارهایی که به نظرشان اهمیت نمی‌دهند را دوست ندارند.

اگر به نظر کاربران اهمیت بدهید و حتّی خیلی کوتاه، برایشان یک پاسخی بگذارید، مطمئن باشید که باز هم بر می‌گردند و کلاً احساس خوبی نسبت به برندتان پیدا می‌کنند.

ولی حالا فرض کنید یک نفر کامنت بگذارد و حتّی یکبار هم پاسخش را ندهید! خُب معلوم است که کاملاً متوجه می‌شود به او اهمیتی نمی‌دهید و اینجا دقیقا نقطه‌ای است که رقیبان شما را انتخاب می‌کنند.

چرا؟

چون همین نحوۀ پاسخ دادن هم خودش یک مزیت رقابتی است!

لطفاً مثل خیلی‌ها اشتباه نکنید و با تکنیک‌های پاسخ به کامنت‌های منفی، حتّی کامنت کسانی که انتقاد منفی هم کردند را جواب دهید تا ثابت کنید که برایتان اهمیت دارد رضایتشان را جلب کنید.

از دستش نده: چطور کامنت‌های کسب و کارمان را مدیریت کنیم؟

از دستش نده: چطور کامنت‌های کسب و کارمان را مدیریت کنیم؟

7. استفاده نادرست از هشتگ 

هشتگ‌ها، نقش خیلی مهمی در بازاریابی اینستاگرام دارند. قبلاً، تاثیر هشتگ‌ها خیلی بیشتر بود ولی الان این تاثیر کمتر شده. البته این کمتر شدن نسبیه و باز هم اگر از هشتگ‌ها، اصولی استفاده کنید، حسابی می‌توانید مخاطب جذب کنید.

دو اصل برای هشتگ گذاری خیلی مهم است.

اول اینکه، حواستان به تعداد هشتگ‌هایی که می‌گذارید باشد. در اینستاگرام، شما تا 30 هشتگ می‌توانید برای هر پست در نظر بگیرید ولی قرار نیست حتماً برای همه همین تعداد را قرار دهید.

یک پستی شاید دو دونه هشتگ برایش نیاز باشد و یک پست، 10 تا.

طبق یسری تحقیقات، فهمیدن که 80 درصد پست‌هایی که تقریباً 11 تا هشتگ دارن، تعامل بیشتری ایجاد میکنن. در صورتی که پستایی با 2 هشتگ، تقریباً 41 درصد تعامل ایجاد میکنن.

آمار تاثیر تعداد هشتگ ها در اشتباهات بازاریابی اینستاگرامی

دوم اینکه ببینید چه هشتگ‌هایی محبوب و مرتبط با پست شما هستند. ببینید اگر هشتگ نامربوطی بزنید، شاید کسی وارد پیجتان شود ولی حسابی به برندتان آسیب می‌زنید. مطمئن باشید اگر با یک هشتگ نامرتبط، 50 نفر شما را دنبال کردند، 100 نفر حسابی از اینکه به صفحۀ غیرمرتبطی رفتند، عصبی شده‌اند!

 

خلاصه اینکه . . . 

اشتباهات بازاریابی اینستاگرامی که برایتان 7 تا از آن‌ها را گفتم، تا الان خیلی از کسب و کارها را نابود کردند. نه اینکه فکر کنید هیچ کدام‌شان خبر نداشتند؛ صحبت من سر اجرای دقیق و همیشگی آن‌هاست.

بنابراین این نکات را چند بار بخوانید و همیشه اجرایشان کنید.

فراموش نکنید که ثانیه‌ها برای بازاریابی اینستاگرام و لحظه به لحظه فعالیت‌هایتان، اهمیت دارد.

امیدوارم از این مقاله هم لذت برده باشید.

خُب، بگید ببینم؛ تا حالا شما از این اشتباهات کردید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *